GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4542724
*
nr 454 2724
Fat
Argenta, dia 12 + vas, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 10
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2007
kl 17:12:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 12:55:05
1
200 kr
19/2 12:48:55
2
200 kr
19/2 12:49:07
2
300 kr
19/2 15:13:39
3
400 kr
19/2 16:22:14
4
450 kr
19/2 16:52:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gunnar nylund gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar svensk keramik svenska keramiker vas wilhelm kåge
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 454 2724
Fat
Argenta, dia 12 + vas, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 10
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 12:55:05 | 1 | 200 kr |
19/2 12:48:55 | 2 | 200 kr |
19/2 12:49:07 | 2 | 300 kr |
19/2 15:13:39 | 3 | 400 kr |
19/2 16:22:14 | 4 | 450 kr |
19/2 16:52:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gunnar nylund gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar svensk keramik svenska keramiker vas wilhelm kåge
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17